MaRweb.sk – Nové prevodníky tlaku VEGABAR 80

MaRweb.sk – Nové prevodníky tlaku VEGABAR 80

TEPLOTA  PREVODNÍKY A ZDROJE  TLAK ARMATÚRY Mechanické ventily
PRÍSTROJE  MERANIE TEPLA A PRIETOKU HLADINA DATALOGERY

MaRweb.sk – Meranie a Regulácia ponúka kompletný sortiment prístrojov pre prevádzkové merania v rozsiahlom spektre priemyselných odvetví. Je schopná vyhovieť všetkým požiadavkám zákazníkov na najrôznejšie spôsoby meranie výšky hladiny a rozhrania hladín kvapalín a sypkých materiálov, meranie prietoku a tiež meranie tlaku. V článku je predstavená absolútna novinka prevodníkov procesného tlaku, hydrostatického tlaku a rozdielu tlakov.

VEGABAR 80 Chytré tlakové snímače
MaRweb.sk – Meranie a Regulácia predstavuje úplne nové prevodníky procesného tlaku, hydrostatického a diferenčného tlaku VEGABAR 80. Meranie tlaku sa používa v mnohých priemyselných odvetviach pre snímanie hladiny, objemu, hustoty alebo meranie prietoku ako plynu, pary alebo kvapaliny.

Prevodníky tlaku VEGABAR 80 nadväzujú na spoľahlivé a kvalitné snímače tlaku VEGABAR 50 / 60 a môžu byť použité v štandardných aj v tých najnáročnejších meracích úlohách v priemysle . Prevodníky sú neustále zdokonaľované a vyvíjané ; pred časom boli upravené technické parametre prevodníkov tlaku VEGABAR 50 a 60 a teraz úplne nová rada 80. Pre celkové zjednodušenie a univerzálnosť bol zjednotený tiež názov niektorých snímačov tlaku na tri typy VEGABAR 81 , 82 a 83.
Nemecká spoločnosť VEGA Grieshaber KG má viac ako 40 rokov skúseností s vývojom a výrobou snímačov tlaku a hladinomerov pre priemyselné aplikácie . Snímače využívajú overenú platformu modulárneho konceptu plics a plicsplus ktorý je už niekoľko rokov srdcom všetkých snímačov VEGA .
Všetky prevodníky tlaku sú koncipované , realizované a zdokonaľované vo vlastnom vývojovom oddelení spoločnosti VEGA . Výroba meracích buniek CERTEC ® a Metec ® , montáž dosiek plošných spojov sú tiež vykonávať výlučne vo výrobnom závode spoločnosti v Schiltachu .
To zaručuje , že sú používané tie najlepšie technológie pri výrobe prístrojov . Veľký dôraz je pri tom kladený na aspekty životného prostredia ,ktoré hrajú kľúčovú úlohu už od výberu materiálov , v priebehu výroby a samozrejme až po konečnú likvidáciu . Snímače tlaku VEGABAR 80 využívajú niekoľko druhov meracích buniek , založených na rôznych meracích princípoch . Meracej bunky
snímačov , sú špeciálne prispôsobené špecifickým podmienkam meranie . Vďaka širokej ponuke tlakomerných membrán z najrôznejších materiálov je možné prevodníky tlaku VEGABAR použiť takmer v akomkoľvek procesu : v potravinárskom , farmaceutickom a chemickom priemysle, vo vodohospodárstve , v papierenskom priemysle , v elektrárňach , teplárňach atď
Prevodníky tlaku a rozdielu tlakov sú k dispozícii v mnohých stupňoch presnosti ( od 0,05 % z meracieho rozsahu ) a používajú sa na meranie a reguláciu tlaku , hladiny a prietoku kvapalín a plynov . Na želanie je možné dodať snímače s prednastaveným meracím rozsahom podľa zadanej špecifikácia . Samozrejmosťou sú schválenie do prostredia s nebezpečenstvom výbuchu s certifikátom ATEX a SIL .

Prevodníky tlaku VEGABAR 80 ktoré poskytujú spoľahlivé a vysoko presné meranie vo všetkých médiách disponujú meracím rozsahom už od nízkych tlakov 25 mbar až po extrémne tlaky do 1.000 barov pri prevádzkových teplotách od -20 … 400°C. vyššia bezpečnosť
Bezpečnosť a účinnosť merania je najvyššou prioritou spoločnosti . V dnešnej dobe slúžia meracie prístroje do značnej miery pre riadenie procesov a preto spoločnosť dodržiava najvyššie štandardy vo všetkých oblastiach pri vývoji , výrobe , zabezpečenie kvality a certifikáciu , rovnako ako v oblasti poradenstva .

Inovácia VEGABAR 80
• Kompenzácia teplotných šokov
Dokonca aj veľmi rýchle teplotné zmeny nemajú žiadny vplyv na výsledok meranie
• Malé meracie rozsahy
Maximálna presnosť merania už pri rozsahu 25 mbar
• Keramická meracie bunka pre tlak až do 100 bar
Verzia s čelnou membránou je vhodná aj pre abrazívne materiály
• Elektronický diferenčný tlak
Každý snímač VEGABAR séria 80 môže slúžiť ako elektronický
diferenčný snímač tlaku
• Druhý stupeň ochrany
Plynotesné puzdro vďaka zapuzdrenému modulu

Spoločnosť VEGA vyrába patentovanú keramickú kapacitnú meraciu bunku CERTEC a kovovú meraciu bunku Metec ® za veľmi prísnych podmienok v bezprašnej atmosfére o vysokej triede čistoty. Keramické membrány sú tlačené a vypálené v podobe veľmi tenkých filmov a sklom spájkované k samotnému telu bunky . Keramická membrána je spojená s tlakomernou bunkou v tolerancii rozteče iba + / – 1 mikrón . V prípade tlakových snímačov , závisí všetko na tesnosti meracej bunky. Preto je u všetkých tlakových snímačov kontrolovaná tesnosť , kedy testovacím médiom je hélium . Každá meracia bunka je navyše testovaná v prevádzkovej ” saune ” a ” mrazničke ” aby bol vylúčený akýkoľvek teplotný vplyv na funkčnosť prístroja .
Kalibračný certifikát
Rozhodujúci pre presnosť tlakových snímačov je ich kalibrácie .Každý prevodník tlaku je kalibrovaný na DKD certifikované skúšobnej stolici aby bola zaistená maximálna presnosť merania . každý snímač
tlaku dostane osvedčenie o skúške , potvrdzujúci , že prešiel kalibráciou tzv kalibračný protokol .

VEGABAR 80 – Technické údaje
Nové prevodníky tlaku majú dobu odozvy ( reakčná doba ) 80 ms a meranie vykonáva 12x za sekundu , to umožňuje presné meranie veľmi rýchlych zmien tlaku . Spoľahlivá a stabilné namerané dáta sú najdôležitejšou vlastnosťou meranie tlaku . VEGABAR 80 sa schválením SIL sa líši od štandardného
prístroja , a to ako v oblasti hardware tak aj software . VEGABAR 80 sa SIL je samostatný prístroj vyvinutý v súlade so smernicami IEC 61508 . VEGABAR 80 je k dispozícii vo verzii SIL 2 a v redundantným prevedenie SIL3 .
Ďalšia elektronika VEGABAR 80
Rovnako ako u reflektometrických radarových hladinomerov VEGAFLEX 80 , sú uk dispozícii ďalšej elektroniky pre druhú komoru púzdra prevodníka tlaku VEGABAR 80 , čím sa zvyšuje rozsah použiteľnosti . V produktovej rade 80 sú k dispozícii výstupy ako napr druhý prúdový výstup , Modbus , Profibus , Fieldbus a štandardný analógový výstup 4-20mA/HART . Ďalej je tiež k dispozícii možnosť batériovéj prevádzky alebo bezdrôtové riešenie pomocou PLICSMOBILE , ktoré sú umiestnené v druhej komore puzdra snímača .

Prehľad typov VEGABAR 80
VEGABAR 81 je špecialista na vysoké prevádzkové teploty .
VEGABAR 81 s oddeľovacie membránou je vždy používaný pre aplikácie
s vysokou prevádzkovou teplotou a / alebo v prípade požiadavky na
chemickú odolnosť .
VEGABAR 82 s keramickou meracou bunkou CERTEC je všestranný prevodník tlaku radu VEGABAR 80 a optimálne tento snímač pokrýva 80 % všetkých aplikácií meranie tlaku .Merací rozsah sa zvýšil z predchádzajúcich 60 na 100 bar , čo rozširuje možnosti použiteľnosťou . Aplikácie ako napr v ropnom a plynárenskom priemyslu , kde je meranie tlakov do 100 bar rutinným meraním , možno teraz merať so všetkými výhodami robustný keramické meracej bunky .
VEGABAR 82 sa môže pochváliť malým meracím rozsahom iba 25 kPa ( predtým 100 mbar ) a to úplne bez elektronickej prestaviteľnosti . Najmä v malých nádržiach ( 25 cm ) , možno merať hladinu veľmi presne .Aj mierny pretlak v tlakových nádržiach možno merať s presnosťou ako nikdy predtým .

VEGABAR 83 Tento prevodník tlaku s kovovou meracou bunkou spracováva úlohy meranie spoľahlivo v systémoch s vysokým procesným tlakom .
VEGABAR 83 pre vysokotlakové aplikácie je teraz novo taktiež v prevedení
s čelnou membránou .

Meranie teploty
Ďalšie pozitívne výhodou je umiestnenie teplotného snímača vysokej kvality , s presnosťou ± 2 K , do tela meracej bunky . U predchádzajúcich verziách meracej bunky mohol byť tiež výstupný signál teploty , ale vzhľadom k jeho pomalému snímaču , bol vhodný iba pre skladovacie nádrže , ktoré za normálnych podmienok majú relatívne stabilnú teplotu .
Elektronický diferenčný snímač tlaku
Inovovaný softvér a hardvér umožňuje kombinovať všetky prevodníky tlaku VEGABAR 80 do systému elektronického prevodníka diferenčného tlaku . Čo to znamená v praxi ? Napríklad ak má zákazník
na sklade prevodník tlaku VEGABAR 82 v štandardnom vyhotovení .K tomuto snímaču , ktorý bude slúžiť ako ” master ” objedná ďalšie prevodník tlaku s elektronikou ” slave ” a prepojí tieto snímače dohromady a využívať naplno výhody a prednosti rady 80 pre meranie diferenčného tlaku.
Univerzálne prístroje
Prevodníky tlaku VEGABAR uľahčujú meranie tlaku, hydrostatického tlaku a rozdielu tlakov plynov, pár či kvapalín. Snímače sú vyrábané tak, aby spĺňali najnáročnejšie požiadavky celosvetových štandardov alebo konkrétne požiadavky jednotlivých užívateľov. Podľa typu použitia sa zvolí vhodné procesné pripojenie: manometrové šróbenie pre štandardné procesy, pripojenie triclamp pre meranie v potravinárstve, prevlečné matice Varivent, SMS, nevie, príruby alebo špeciálne pripojenie na guľovom ventile pre použitie v papierenskom priemysle.

Navštívte nás tu www.marweb.sk  pre viac informácii.
MaRweb.sk – Meranie a Regulácia

Reklamy

About mahrlo

MaRweb.sk - Priemyselná meracia a regulačná technika. Snímanie a meranie teploty, výšky hladiny, prietoku, tlaku a vlhkosti.
This entry was posted in Nezaradené and tagged . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.