MaRweb.sk – Hydrostatické snímače výšky hladiny kvapalín

MaRweb.sk – Hydrostatické snímače výšky hladiny kvapalín

TEPLOTA  PREVODNÍKY A ZDROJE  TLAK ARMATÚRY PRÍSTROJE
MERANIE TEPLA A PRIETOKU  HLADINA  Ponorné sondy hydrostatické DATALOGERY

MaRweb.sk – Hydrostatické snímače výšky hladiny kvapalín

Snímače výšky hladiny kvapalín využívajú osvedčenú metódu merania hydrostatického tlaku . Vyznačujú sa vysokou spoľahlivosťou , presnosťou , opakovateľnosťou merania , dlhodobou stabilitou a veľkou rozlišovacou schopnosťou . Tieto prednosti sú zachované aj za veľmi sťažených podmienok merania . Snímačom nevadí napr pena alebo plávajúce predmety na hladine , obsah pevných nečistôt v kvapaline ani prítomnosť miešadiel v nádržiach , nehrozí im zarosenie , sú vhodné do prostredia s nebezpečenstvom výbuchu , pre meranie v úzkych vrtoch , do prostredia s vysokou teplotou , do pretlakových nádrží a pod . Vplyv nepriaznivých podmienok je obmedzený vhodnou konštrukciou s ohľadom na konkrétnu oblasť použitia.

Snímače výšky hladiny využívajú vynikajúce parametre dvoch typov senzorov :
obr.1 Na meranie v čistej vode a ďalších čistých kvapalinách , kde možno použiť nehrdzavejúcu oceľ podľa nemeckej normy DIN 1.4435 ( zodpovedá STN 17350 ) , sa používa polovodičový tenzometer s oddeľovacou membránou z tejto ocele s vynikajúcimi metrologickými parametrami.
obr.2 Pre meranie výšky hladiny agresívnych alebo hustých médií a kvapalín s obsahom pevných látok sú k dispozícii snímače s kapacitným tlakovým senzorom s keramickou oddeľovací.

Ďalej je možné použiť dve zásadne odlišné mechanické vyhotovenia snímačov :
Pre monitorovanie spodných vôd , meranie na vodných tokoch , priehradných nádržiach , vodných zdrojoch a všeobecne pre meranie výšky hladiny kvapalín v otvorených nádržiach sú vhodné ponorné snímače výšky hladiny s rozsahy od 0 až 0,4 do 0 až 200 m vodného stĺpca s presnosťou až 0,1 % . Tieto snímače sú vybavené káblom s dutou žilou pre kompenzáciu vplyvu atmosférického tlaku . Naproti tomu pre nádrže vybavené hrdlami na dne je výhodnejšie použiť vstavané prevedenie snímača.

Ďalej je možné voliť materiál puzdra , tlakové prípojky , tesnenia a plášťa kábla . V štandardnej ponuke sú materiály ako nehrdzavejúca oceľ DIN 1.4571 ( ČSN 17348 ) , plasty PVDF , PVC , Viton , PU a FEP .

Vo zvláštnom prevedení je možné chrániť kábel ponorných snímačov pružnou rúrkou z nehrdzavejúcej ocele s vonkajším priemerom približne 18 mm . Rúrka tvorí dokonalú ochranu plášťa kábla pred najrôznejšími rozpúšťadlami a inými chemikáliami . Kábel je navyše bezchybne chránený mechanicky , napr pred poškodením ľadom pri meraní v otvorenom teréne .

Výšku hladiny v tlakových nádobách možno merať snímačmi tlakovej diferencie typu LD 301 s objemovým prenosom . Snímač je osadený citlivým a pritom vysoko preťažitelným kapacitným senzorom tlaku s dvoma oddeľovacími membránami , pripojenými kapilárami rovnakej dĺžky . K dispozícii je tiež široká škála materiálov a tvarov tlakových prípojok .

Snímače sú vybavené štandardnými analógovými výstupmi ( 4 až 20mA , 0 až 10V ) s možnosťou komunikácie HART alebo digitálnymi výstupnými signálmi RS – 232 .

Takmer všetky varianty snímačov výšky hladiny majú certifikáty ATEX pre prostredie s nebezpečenstvom výbuchu , vybrané typy majú osvedčenie GL pre lodné aplikácie , a úplne všetky sú vyrobené s odbornou starostlivosťou pri dodržaní všetkých ustanovení noriem ISO 9001 / 2000.

Navštívte nás tu www.marweb.sk  pre viac informácii.
MaRweb.sk – Meranie a Regulácia

About mahrlo

MaRweb.sk - Priemyselná meracia a regulačná technika. Snímanie a meranie teploty, výšky hladiny, prietoku, tlaku a vlhkosti.
This entry was posted in Nezaradené and tagged . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s