Vírový prietokomer SITRANS FX na meranie prietoku pary, plynu a kvapaliny

Vírový prietokomer SITRANS F X na meranie prietoku pary, plynu a kvapaliny

TEPLOTA  PREVODNÍKY A ZDROJE  TLAK
PRÍSTROJE  MERANIE TEPLA A PRIETOKU HLADINA DATALOGERY
MERANIE TEPLA A PRIETOKU  Vírové prietokomery

Cieľom spoločnosti Siemens je vypracovať spoľahlivé, precízne a flexibilné riešenia, pri ktorých predstavuje integrácia skutočne integráciu. V žiadnom prípade to nemá narušiť vaše existujúce procesy. Vírový prietokomer SITRANS F X je z tohto pohľadu vynikajúcim riešením úlohy merania, ktoré ponúka nový stupeň presnosti merania prietoku pary, plynov a kvapalín v rámci integrácie snímača tlaku a teploty do jedného prístroja. SITRANS F X technicky prekonáva klasické vírové prietokomery. Presvedčivou kombináciou parametrov zaujíma tento vírový prietokomer mimoriadne postavenie. Mnohostrannosť meracieho prístroja dovoľuje jeho použitie v širokom spektre priemyselných odvetví.

Prečo vírové prietokomery SITRANS F X?
Vedomosť o množstve pary, plynu alebo kvapaliny, ktoré prúdia cez systém alebo výrobné zariadenie, je jedným z viacerých komplexných faktorov s veľkým vplyvom na podnik. Zbytočné náklady, mrhanie materiálom a nedostatočná presnosť merania sa priamo prenášajú na výsledný zisk. Presné merania pomocou spoľahlivých a cenovo výhodných prietokomerov s dlhou životnosťou pomáhajú zachovať konkurencieschopnosť.

Technické údaje
• dvojvodičový prístroj s integrovanými snímačmi tlaku a teploty
• jednoduchá montáž – systém plug & play
• presnosť a spoľahlivosť: prevádzkové meranie objemového a hmotnostného prietoku pary, plynu, elektricky vodivých a nevodivých kvapalín, a to aj pri meniacej sa teplote a tlaku
• v dôsledku plne zváranej konštrukcie snímača bez interných tesnení je SITRANS F X najbezpečnejší vírový prietokomer na trhu
• jednoduchá komunikácia (HART®)
• vynikajúca dlhodobá stabilita parametrov vďaka odolnej konštrukcii
• rozvirujúci člen prietokomera SITRANS F X ovplyvňuje podstatne menej prúdenie ako clona; z toho vyplýva podstatne menší úbytok tlaku a spotreba energie
• optimálna prevádzková spoľahlivosť vďaka inteligentnému spracovaniu signálov (ISP – Intelligent Signal Processing) umožňuje stabilnú interpretáciu nameraných hodnôt neovplyvnenú fyzikálnymi rušivými vplyvmi
• bezúdržbová konštrukcia snímača
• online kalkulačný program na špecifikáciu prístroja pre veľké množstvo meraných médií
• k dispozícii vo viacerých jazykových variantoch: anglicky, nemecky, francúzsky.

Zostať vpredu s presvedčivým meraním
Ako fungujú vírové prietokomery? Vírový prietokomer meria prietok prostredníctvom frekvencie vírov, ktoré vznikajú v prúdiacom médiu pri obtekaní jeho rozvirujúceho telesa (t. j. prekážky). Víry spôsobujú silový rozdiel na snímacom krídle. Krídlo pritom kmitá frekvenciou úmernou meranému objemovému prietoku (rýchlosti prúdenia). Na krídle je namontovaný snímač so zdvojeným piezoelektrickým kryštálom. Ten sníma vibrácie krídla a jeho výstupný signál sa prenáša do elektronických obvodov prietokomera SITRANS F X.

Riešenie všetko v jednom
Vírové prietokomery sú koncipované pre aplikácie vyžadujúce presné a spoľahlivé meranie prietoku nezávisle od elektrickej vodivosti, viskozity, teploty, hustoty a tlaku. V efektívnej, cenovo výhodnej meracej zostave poskytujú prietokomery SITRANS F X nový stupeň flexibility a používateľského komfortu. Tento merací prístroj možno jednoducho namontovať a integrovať – ideálna voľba pre široké spektrum oblastí použitia: meranie prietoku pary a sýtej pary, meranie spotreby horákov, sledovanie kotlov, riadenie výstupu kompresorov, meranie spotreby v zariadeniach so stlačeným vzduchom, meranie prietoku priemyselných plynov, metódy čistenia a sterilizácie (SIP a CIP) v potravinárskom a farmaceutickom priemysle.

Prehľad výrobkov SITRANS FX300 – objemový a hmotnostný prietok

Jednoduchý prevodník – prírubové vyhotovenia
Kompaktný vírový prietokomer v prírubovom vyhotovení vhodný na univerzálne použitie na meranie prietoku pary, plynov a kvapalín. Štandardne je integrovaná teplotná kompenzácia a umožňuje priamu kompenzáciu vplyvu hustoty. Tento prietokomer je vybavený integrovaným snímačom tlaku a na požiadanie aj oddeľovacím ventilom. Konštrukcia ponúka viaceré výhody: nie je potrebné prídavné, náklady zvyšujúce zabudovanie snímačov a príslušnej kabeláže, bez chybne nameraných hodnôt;   priame meranie pretečeného množstva a/alebo prenesenej energie.

Jednoduchý prevodník – medziprírubové vyhotovenia
Tento vírový prietokomer v medziprírubovom vyhotovení možno použiť univerzálne na meranie prietoku pary, plynov a kvapalín. Dodáva sa s prídavnými strediacimi krúžkami. Ich otáčaním ho možno osovo vycentrovať vzhľadom na potrubie. Tým sa zabráni jeho nesprávnej montáži.Vírový prietokomer možno voliteľne dodať s uzatváracím ventilom (k dispozícii pri prírubovej aj medziprírubovej verzii). To umožňuje výmenu snímača tlaku bez prerušenia procesu, kontrolu tlakomera alebo jeho uzavretie pri skúškach tesnosti potrubia. Okrem toho možno kalibráciu vykonať aj v neskoršom období.

Zdvojený prevodník – prírubové vyhotovenia
Toto je pravý redundantný systém s dvomi nezávislými meracími prevodníkmi na funkčne zdvojené meranie: spoľahlivosť a pohotovosť. Tento variant je optimálny na meranie v potrubiach s viacerými produktmi.

Navštívte nás tu www.marweb.sk  pre viac informácii.
MaRweb.sk – Meranie a Regulácia

Reklamy

About mahrlo

MaRweb.sk - Priemyselná meracia a regulačná technika. Snímanie a meranie teploty, výšky hladiny, prietoku, tlaku a vlhkosti.
This entry was posted in Nezaradené and tagged , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.