MaRweb.sk – plavákový hladinomer Torrix

MaRweb.sk – plavákový hladinomer Torrix

HLADINA  Plavákové spínače hladiny

Spoločnosť  MaRweb.sk – Meranie a Regulácia ponúka rozsiahly sortiment prístrojov pre prevádzkové merania v rôznych priemyselných odvetviach, či už ide o meranie polohy hladiny kvapalín, sypkých látok alebo rozhrania medzi nemiešajúcimi sa kvapalinami, či o meranie prevádzkového tlaku alebo prietoku. V tomto článku sú uvedené dva hladinomery vhodné pre použitie v prostredí s nebezpečenstvom výbuchu. Prístroje vyhovujú smernici EÚ pre zariadenie do prostredia s nebezpečenstvom výbuchu 94/9/ES (ATEX -ATMOSPHERES Explosibles).

Magnetostrikčné plavákový hladinomer Torrix
Magnetostrikčný plavákový hladinomer Torrix , ktorý bol uvedený na trh v roku
2003 , teraz prešiel inovácií a niektoré jeho technické vlastnosti boli upravené a vylepšené.
Ide o veľmi presný plavákový hladinomer použiteľný pre kontinuálne meranie výšky hladiny najrôznejších kvapalných médií v zariadeniach, kde je zabezpečený voľný pohyb plaváka a kde nelepí médium na vodiacej tyči. Je vhodný takmer pre akékoľvek nádrže najrôznejšieho tvaru. Nie je nutné nijako upravovať snímač alebo tvar nádrže. Veľkou výhodou hladinomeru Torrix je to, že nemá mŕtvu zónu ani v hornej, ani v dolnej časti magnetostrikčné vodiacej rúrky. Počiatočný bod merania je daný len veľkosťou plaváku. Tento hladinomer kontinuálne meria polohu hladiny kvapaliny alebo rozhraní dvoch kvapalných médií, navyše aj s možnosťou prídavného merania teploty. Je schválený do prostredia s nebezpečenstvom výbuchu podľa ATEX. Ide o úplne bez údržbový hladinomer s presnosťou 0,3 mm a rýchlosťou 50 meraní za sekundu.

Hladinomery Torrix sú taktiež dodávané v špeciálnom prevedení pre benzínové čerpacie stanice a priemyselné prevádzky spracúvajúce ropu. Toto prevedenie má navyše špeciálnu teplotnú kompenzáciu a druhý plavák, ktorý dovoľuje sledovať polohu hladiny vody na dne nádrže. K dispozícii je špeciálna verzia Torrix 6 s vodiacou tyčou s priemerom 6 mm a plavákom s priemerom od 27 mm, ktorá je ideálna pre menšie nádrže. Merací rozsah tejto verzie je od 200 do 1 000 mm. Maximálna prevádzková teplota je +125 ° C a prístroj je tiež schválený do prostredia s nebezpečenstvom výbuchu podľa ATEX. Hladinomer Torrix je možné použiť aj na meranie hladiny v obtokovom stavoznaku, tzv by-passu. Hladinomer sa v tomto prípade montuje na vonkajšiu stenu obtokové komory, v ktorej je umiestnený plavák s permanentným magnetom. Tak je možné vybaviť aj už existujúce obtokové stavoznaky miesto bežné odporové dráhy magnetostrikčnými snímačom, a niekoľkonásobne zvýšiť presnosť merania.

Uvedenie do prevádzky
Nastavovanie hladinomerov Torrix je veľmi jednoduché a uvedenie do chodu veľmi rýchle. Na ovládanie celej procedúry stačí len dve tlačidlá, jedno s označením 4 mA pre nastavenie dolnej medze a druhé označené 20 mA pre nastavenie hornej medze meracieho rozsahu.

Oblasti použitia
Hladinomery Torrix, Torrix 6 a Torrix Bypass sú presné prístroje vhodné všade,
kde je potrebné veľmi presne merať polohu hladiny kvapaliny či polohu rozhraní dvoch nemísících sa kvapalín. Hlavné oblasti použitia týchto hladinomerov sú chemický priemysel, petrochémie, meranie skvapalnených plynov, farmácia, laboratórne meranie, energetika, strojárstvo a spracovanie a úprava pitnej vody.

MaRweb.sk – Meranie a Regulácia
Viac info tu www.marweb.sk

Reklamy

About mahrlo

MaRweb.sk - Priemyselná meracia a regulačná technika. Snímanie a meranie teploty, výšky hladiny, prietoku, tlaku a vlhkosti.
This entry was posted in Nezaradené. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.