MaRweb.sk – Meranie pri spaľovaní odpadu

MaRweb.sk – Meranie pri spaľovaní odpadu

HLADINA Radarové meranie hladiny TLAK Snímače relatívneho tlaku

Náročné prevádzkové podmienky
V spaľovni je potrebné umiestniť na spaľovací rošt vysoké pece stanovené množstvo odpadu, ktoré postupuje vysokou pecou a je spaľované pri teplote udržiavanej na hodnote až 1 000 ° C .Preto je nutné dopravovať k roštu veľké množstvo vzduchu. Pre automatický a spoľahlivú prevádzku je potrebné používať modernú meraciu techniku, ktorá napr presne stanovujú množstvo dopravovaného vzduchu a jeho tlak.

Meranie prietoku vzduchu: Vegadif 55
Ku spaľovaciemu roštu je vháňaný zhora primárny vzduch a zdola sekundárne. Prietok vzduchu v každom príslušnom potrubí je meraný v úseku, ktorý obsahuje Venturiho trubicu. Ide o definovanú zúženú časť v potrubí, ktorá umožňuje merať prietočné množstvo tekutiny v potrubí podľa rozdielu tlaku v miestach zúženého prierezu trubice a pred ním. Pre presné meranie rozdielu tlaku je tu použitý prevodník tlakovej diferencie Vegadif 65 s kovovou membránou as meracím rozsahom vhodným. Výstupný signál 4 až 20 mA zodpovedá prietoku vzduchu. Výhodou tohto prevodníka je kovová meracia bunka, malé meracie rozsahy do 1 kPa a presnosť 0,075%.

Meranie tlaku dopravovaného vzduchu: Vegabar 52
Pre dodatočné monitorovanie oboch sekcií potrubia (2,5 až 6 kPa) je určený prevodník tlaku Vegabar 52. Vysoká pec je konštantne prevádzkovaná za malého podtlaku. Výhodou tohto prevodníka tlaku je okrem iného vysoký stupeň preťažiteľnosti a špeciálne vibračné odolnosť.

Meranie hrúbky vrstvy na rošte: Vegapuls 68
Pri spaľovaní je potrebné zabezpečiť, aby na rošte bola vrstva materiálu stanovenej hrúbky, teda asi 50 cm. Hrúbka vrstvy je meraná radarovým hladinomerom Vegapuls SR68  zo vzdialenosti približne 20 m Tento bezkontaktný radarový hladinomer novej generácie presne meria výšku hladiny cez spaľované plyny pri teplote okolo 800 ° C a cez plamene na rošte o teplote asi 1 000 ° C . Spoľahlivosť merania je zaistená presným zameraním mikrovlnného signálu. Tam, kde je potrebné merať výšku hladiny pri vysokých teplotách, je nutné zabezpečiť dokonalé chladenie elektroniky snímača. Túto funkciu vykonáva jednak chladič a tiež pripojený ofukovať systém. Preto je možné bez akýchkoľvek problémov merať pri teplote okolo 1 000 ° C. Hlavnou prednosťou tohto hladinomeru je jeho schopnosť merať zo vzdialenosti až 70 m Spoľahlivé fungovanie meracieho prístroja je zaistené dokonca aj pri meraní horúcich produktov. Vďaka tomu, že ho možno pripojiť na ofukovový systém, je tento prístroj bezúdržbový.

Meranie hladiny v odstruskovači: Vegabar 64 alebo Vegapuls 67
Stále horúce uhlíky padajú na konci spaľovacieho roštu do mokrého odstruskovače (wet deslagger), ktorý je zaplnený vodou. Výška jej hladiny je meraná redundantné sústavou dvoch snímačov Vegabar 64 a zmes vody a uhlíkov je automaticky vypúšťaná. Snímače sú opatrené kapacitné keramickou meracou bunkou Certec, ktorá je vysoko odolná proti abrazívnym uhlíkom. Keramická membrána snímačov je umiestnená absolútne v čele (prevedení front-flush) čo zabraňuje tvorbe usadenín v mieste pripojenia procese. Keramické meracie čidlo prepožičiava snímačom cenné vlastnosti: robustnosť, chemickú odolnosť a veľkú preťažiteľnosť (až 150krát). Špeciálna zafírová keramika s drsnosťou povrchu 0,5 mikrometrov je patentom firmy Vega.

V závislosti na hustote uhlíkov a ich tuhosti môžu vzniknúť extrémne nánosy a môžu sa tu nazhromaždiť zvyšky. V týchto prípadoch je vhodnejšie použiť bezkontaktný radarový hladinomer, napr Vegapuls 67. Meracie schopnosť tohto hladinomeru nie je dokonca ovplyvňovaná ani penou na hladine meraného povrchu. Vďaka zapouzdřenému anténnemu systému je tento hladinomer bezúdržbový.

Navštívte nás tu www.marweb.sk  pre viac informácii.
MaRweb.sk – Meranie a Regulácia

About mahrlo

MaRweb.sk - Priemyselná meracia a regulačná technika. Snímanie a meranie teploty, výšky hladiny, prietoku, tlaku a vlhkosti.
This entry was posted in Nezaradené and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s