MaRweb.sk – Spoľahlivé meranie hladiny kvapalných plynov

MaRweb.sk – Spoľahlivé meranie hladiny kvapalných plynov

HLADINA  Radarové meranie hladiny Kapacitné meranie hladiny

Spoločnosť MaRweb.sk – Meranie a Regulácia sa špecializuje na dodávky meracej techniky ako pre bežné úlohy, tak pre špeciálne merania v priemyselných prevádzkach. Ide prevažne o snímače na meranie výšky hladiny kvapalín, sypkých. Prístroje poskytujú užívateľovi spoľahlivé údaje o množstve meraného média, výške jeho hladiny a tlaku bez ohľadu na to, o aký materiál ide. Tento článok je zameraný na meranie množstva kvapalných plynov a s tým súvisiace meranie rozhrania kvapalín.

Skvapalnený ropný plyn (LPG) a skvapalnený zemný plyn (LNG)
Pri destilácii surovej ropy sú jednými z produktov kvapalné plyny ako propán a bután. Tieto plynné hmoty sú skladované buď v kvapalnom stave pri extrémne nízkych teplotách alebo pri vysokom tlaku alebo v guľových zásobníkoch (obr. Vegaswing)  alebo horizontálnych valcovitých nádržiach. Veľké požiadavky sú kladené na prevádzkovú spoľahlivosť použitých snímačov – vzhľadom na to, že zásobníky nemôžu byť otvorené po dobu niekoľkých rokov.Zemný plyn sa skvapalňuje ochladením predovšetkým pre jeho dopravu na veľké vzdialenosti. Uchováva sa v kryogénnych nádobách.

Limitné meranie hladiny: Vegaswing 63
Vďaka veľkej odolnosti proti tlaku (prevádzkový tlak až 6,4 MPa) a vďaka nepriepustnosti je Vegaswing 63 obzvlášť vhodný na detekciu kvapalných plynov. Tento snímač je spoľahlivý aj pre detekciu pri vyprázdňovaní nádrží, ktorá je dôležitá pre zabránenie vznietenia plynu. Limitné vibračné spínače kvapalín Vegaswing sú certifikované ako prístroje s úrovňou funkčnej bezpečnosti SIL 2. Výhodou uvedených snímačov je možnosť výberu z najrôznejších typov výstupných signálov, nezávislosť sondy na meranom médiu a schválenie ako ochrana proti pretečeniu podľa nemeckého zákona na ochranu vôd WHG.

Meranie hladiny a rozhrania reflektometrickým radarovým hladinomerom VEGAFLEX 67
Reflektometrický radarový hladinomer VEGAFLEX 67 má merací rozsah až 6 m Je vhodný pre kontinuálne meranie výšky hladiny LPG a súčasné meranie rozhrania vody a LPG v nádržiach pre LPG. Časť vysielaného signálu sa odráža na hladine LPG a časť na rozhraní LPG a vody, ktorá je na dne nádrže. Spracovaním oboch odrazených signálov je možné presne merať rozhraní oboch kvapalín a určiť množstvo LPG v nádrži. Rovnaký hladinomer je možné použiť aj v úlohách, kde je potrebné merať rozhranie medzi nemiešajúcimi sa kvapalinami s veľkým rozdielom dielektrických konštánt, napr ropných produktov a vody. K dispozícii je aj koaxiálna tyčová verzia, obzvlášť vhodná na meranie médií so zlými odrazovými vlastnosťami. Výhodou hladinomerov VEGAFLEX je ich veľmi jednoduché nastavenie. Výstup je 4 až 20 mA a HART.

Meranie radarovým hladinomerom Vegapuls 68
Reflektometrické snímače s vedenou vlnou sú osvedčená a cenovo prijateľné riešenia, obzvlášť vo veľkých nádržiach. Problémy však môže pôsobiť kontakt meraného média s vlnovodom. Vysoko citlivý bezkontaktný radarový hladinomer Vegapuls 68 spoľahlivo meria hladinu kvapalných plynov bezkontaktne. Naviac pri použití guľového ventilu je možné dokonale oddeliť snímač od vnútorného priestoru nádoby. Preto je možná montáž aj demontáž snímača bez nutnosti vyprázdňovať nádrž.

Meranie hladiny pri veľmi nízkej teplote: Vegapuls 63
Vegapuls 63 je hladinomer zvlášť vhodný na meranie LNG v kryogénnych nádobách. Je ideálny na meranie pri extrémne nízkej prevádzkovej teplote. Vďaka zapuzdrené anténe s povlakom z PTFE môže byť používaný pri teplote média -200 ° C. Nevadí mu agresívne ani korozívne prostredie.

Navštívte nás tu www.marweb.sk  pre viac informácii.
MaRweb.sk – Meranie a Regulácia

Reklamy

About mahrlo

MaRweb.sk - Priemyselná meracia a regulačná technika. Snímanie a meranie teploty, výšky hladiny, prietoku, tlaku a vlhkosti.
This entry was posted in Nezaradené and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.