MaRweb.sk – VEGAMET 391 vyhodnocovacia jednotka pre kontinuálne meranie

MaRweb.sk – VEGAMET 391 vyhodnocovacia jednotka pre kontinuálne meranie s integrovanými spínačmi

Vyhodnocovacie jednotky Vegamet sú navrhnuté pre jednoduché monitorovanie a jednoduché riadenie technologických procesov. Novinka, Vegamet 391 je nová verzia prístroja s rozhraniami Ethernet, USB 2.0 a RS-232 pre prepojenie k PC aj k iným riadiacim jednotkám a dopĺňa sortiment vyhodnocovacích jednotiek. Pre bezpečné systémy je k dispozícii aj verzia s bezpečnostným certifikátom SIL2. Merané parametre sú podľa požiadavky zobrazované na displeji LCD a môžu byť zobrazené na externom displeji alebo nadradenom systéme. Ľahko sa tiež integrujú do webového vizualizačného systému Web-VV spoločnosti Vega Grieshaber. Jednotka tiež umožňuje zaznamenávať a zobrazovať merané hodnoty v dlhom časovom intervale (trendy). Vegamet 391 má tieto základné vlastnosti:

*  komplexné nastavovanie funkcií, ako je linearizácie a nastavenia systému,
*  integrovaný webový server, časovo riadený prenos meraných hodnôt prostredníctvom e-mailu alebo SMS,
*  voľba prevedenie SIL2 podľa IEC 61508.

Jednotka je vybavená šiestimi reléovými výstupy a prúdovým výstupom a vďaka tomu ju možno ľahko použiť na riadenie procesu bez znalostí programovania PLC. Ak má vyhodnocovacia jednotka pracovať v prostredí s nebezpečenstvom výbuchu (Ex), je vybavená integrovanou bezpečnostnou bariérou.

Tri verzie zobrazovača Vegamet 391
1. verzia
Jednotka vyhodnocuje signály zo snímača prostredníctvom prúdovej slučky 4 až 20 mA. Je vybavená šiestimi reléovými výstupmi a jedným prúdovým výstupom. Relé č 6 je možné konfigurovať ako bezpečnostné.

2. verzia
Vegamet vyhovuje štandardu funkčnej bezpečnosti SIL2 podľa IEC 61508. Vyhodnocuje signály zo snímačov s výstupom 4 až 20 mA. Vyhodnocovacia jednotka je vybavená štyrmi reléovými výstupmi a prúdovým výstupom. Dve relé (č. 3 a č 4) vyhovujú štandardu IEC 61508 a môžu byť použité pre bezpečnostné riešenie podľa SIL2. Relé č 1 a č 2 môžu byť použité pre štandardné riadiace funkciu. Tiež prúdový výstup je kvalifikovaný podľa IEC 61508. Alternatívne je možné konfigurovať relé č 2 ako bezpečnostné.

3. verzia
Jednotka vyhodnocuje signály zo snímačov s výstupom 4 až 20 mA / HART. Vyhodnocovacia jednotka je vybavená šiestimi reléovými výstupy. Alternatívne je možné konfigurovať relé č 6 ako bezpečnostné. Vďaka rozhraniu Ethernet a RS-232 je možné jednotku ľahko prepojiť s PLC, DCS alebo modemom. Prístroj je možné použiť ako vstupnú bránu k nadradeným systémom alebo pre jednoduché pripojenie k modemu (telefónna sieť, internet). Okrem analógového meracieho signálu 4 až 20 mA môže táto verzia prijímať aj digitálny signál HART.

Systém riadenia čerpadiel
Vzhľadom k tomu, že je jednotka Vegamet 391 vybavená funkciou merania prietoku, je obzvlášť vhodná pre inteligentné riadenie čerpadiel vo vodnom hospodárstve. Štyri zo šiestich reléových výstupov môžu byť vyhradené pre inteligentný systém riadenia čerpadiel, ktorým možno optimalizovať dobu prevádzky niekoľkých čerpadiel. Užívateľ má tiež možnosť nastaviť na štyroch digitálnych výstupoch funkciu diagnostiky. Jednotka v tomto režime vyhodnocuje signál z čerpadiel a riadi ich prevádzku.

Meranie prietoku a pretečeného množstva
Zobrazovač Vegamet 391 je vybavený integrovaným čítacom pre meranie celkovo pretečeného množstva. Užívateľ môže zobraziť meranú hodnotu v jednotkách, ktoré mu vyhovujú, a môže zobraziť aj celkovo pretečenej množstvo.

Komunikačné možnosti
Prostredníctvom ethernetového rozhrania je možné jednotku Vegamet 391 pripojiť do podnikovej siete alebo aj k riadiacim jednotkám PLC, DCS alebo PC. Pre pripojenie k PLC a DCS cez ethernetové rozhranie je k dispozícii napr protokol Modbus TCP, ktorý používa mnoho riadiacich systémov a napr OPC serverov. Softvér na PC môže veľmi ľahko sprístupniť výsledky jednotky Vegamet 391 prostredníctvom protokolu VEGA-ASCII. S použitím webového servera integrovaného v jednotke Vegamet 391 a pripojenie k Ethernetu je možné ľahko zobraziť merané hodnoty kdekoľvek pomocou internetového prehliadača. Profesionálne vizualizáciu poskytne výkonný vizualizačný softvér Web-VV, ktorý umožňuje tiež zálohovať a ukladať dáta, posielať správy a vyhlasovať alarmy.
Ak je jednotka Vegamet 391 pripojená do siete s prístupom na internet, môže prenášať merané hodnoty do softvéru Web-VV, ktorý je inštalovaný na serveri VEGA. Zákazník má prístup k informáciám o stave napr. hladiny prostredníctvom internetového portálu Web-VV spoločnosti Vega cez štandardný internetový prehliadač.

Ak je jednotka Vegamet 391 pripojená k sieti s poštovým serverom, môže zasielať e-mailovej správy. Funkcia prenosu dát prostredníctvom elektronickej pošty (e-mail) a SMS môžu byť spustené stanovenú udalostí (napr. dosiahnutie požadovanej hladiny) alebo v stanovenom čase (pravidelne, v určitých časových intervaloch) alebo pri výskyte chyby (chybová správa).

Rozhranie RS-232
Rozhranie RS-232 umožňuje vyhodnocovaciu jednotku ľahko pripojiť k internetu cez analógový modem ISDN a GSM / GPRS na vytáčanú linku alebo mobilný rádiovú sieť. Pomocou tohto pripojenia sú k dispozícii také funkcie, ako je prenos elektronickou poštou alebo SMS a tiež výmena dát so systémom WEB-VV. Zapojením do telefónnej alebo mobilné rádiové siete je možné ľahko nastavovať parametre a diagnostické funkcie.
PRÍSTROJE  Prístroje pre komunikáciu

HLADINA Ponorné sondy hydrostatické Ultrazvukové meranie hladiny

Vibračné meranie hladiny  Radarové meranie hladiny

Kapacitné meranie hladiny Plavákové spínače hladiny
Inštalácia a uvedenie do prevádzky
Vyhodnocovaciu jednotku Vegamet 391 je možné inštalovať do panela alebo do rozvádzača. Pri správnej inštalácii je u jednotky zaručený stupeň krytia IP65. Nastavuje sa a uvádza do prevádzky lokálnymi tlačidlami alebo diaľkovo z PC pripojeného cez rozhranie USB za použitia systémov FDT / DTM a alebo PACTware.

Navštívte nás tu www.marweb.sk  pre viac informácii.
MaRweb.sk – Meranie a Regulácia

About mahrlo

MaRweb.sk - Priemyselná meracia a regulačná technika. Snímanie a meranie teploty, výšky hladiny, prietoku, tlaku a vlhkosti.
This entry was posted in Nezaradené and tagged , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s