MaRweb.sk – Integrácia prevodníkov tlakovej diferencie do priemyslu

MaRweb.sk – Integrácia prevodníkov tlakovej diferencie do priemyslu

TLAK  Snímače diferenčného tlaku

VEGADIF 65 je novo vyvinutý prevodník tlakovej diferencie s kovovou piezorezistívnou meracou bunkou. Tento snímač je určený pre meranie rozdielu tlaku na filtroch a čerpadlách a tiež pre meranie výšky hladiny v tlakových nádržiach. Možno ho použiť aj na meranie prietoku clonovými meradlami alebo na meranie hustoty. Meracie bunka vyniká rozsahom 1 kPa až 4 MPa a presnosťou 0,075%.

Vo verzii s externou elektronikou má snímač krytie IP68 a je možné ho umiestniť v extrémne náročných prevádzkových podmienkach s veľkou okolitou vlhkosťou. Táto verzia je vhodná aj tam, kde použitie klasického snímača so zabudovanou elektronikou bráni zlý prístup a obmedzený priestor. Puzdro elektroniky môže byť z plastu, hliníka alebo nehrdzavejúcej ocele; puzdro z nehrdzavejúcej ocele alebo plastu môže byť jednokomorové alebo dvojkomorové. Špeciálne materiály membrány, ako napr Monel alebo tantal, chráni snímač proti agresívnym médiám. Pomocou pripojovacích redukcií môžu byť k snímaču nainštalované všetky typy jednostranných alebo dvojstranných oddeľovacích systémov, ktoré sú vhodné pre chemické, farmaceutické a potravinárske prevádzky. Prevádzková teplota je od -40 do +400 ° C a statický tlak môže byť až 42 MPa.

Snímač má analógový výstupný signál 4 až 20 mA s protokolom HART. Ako variant môže byť vybavený komunikačným rozhraním pre Profibus-PA a Foundation Fieldbus.
V najlacnejšej verzii s jednoduchým analógovým výstupným signálom a protokolom HART sa snímač nastavuje pomocou vyberateľného zobrazovacieho a nastavovacieho modulu Plicscom, ktorý je vybavený podsvieteným displejom. Nastavovací softvér PACTware uľahčuje nastavenie a údržbu pomocou PC. Ďalšie nástroje, ako napr PDM a AMS, umožňujú snímač začleniť do riadiacich systémov od významných svetových výrobcov. Využiť možno tiež prenosné komunikátory pre HART a snímače nastaviť priamo v prevádzke.

Záver
Prevodníky tlakovej diferencie Vegadif  a ďalšie produkty zo sortimentu nemeckej spoločnosti Vega Grieshaber KG dodáva na český a slovenský MaRweb.sk – Meranie a regulácia

Navštívte nás tu www.marweb.sk  pre viac informácii.
MaRweb.sk – Meranie a Regulácia

 

Reklamy

About mahrlo

MaRweb.sk - Priemyselná meracia a regulačná technika. Snímanie a meranie teploty, výšky hladiny, prietoku, tlaku a vlhkosti.
This entry was posted in Nezaradené and tagged , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.