MaRweb.sk – Meranie výšky hladiny Vegapuls a Vegacap pri spracovaní asfaltu

MaRweb.sk – Meranie výšky hladiny Vegapuls a Vegacap pri spracovaní asfaltu

HLADINA  Kapacitné meranie hladiny Radarové meranie hladiny

Nová výstavba a údržba ciest si vyžaduje pružné technologické postupy pri spracovaní asfaltu. Rôznorodé a kvalitné povrchy možno vytvoriť pomocou bitúmenu zmiešaného s veľkým množstvom plnidiel. Pri meraní výšky hladiny takto pripraveného asfaltu sa uplatnia prístroje dodávané spoločnosťou MaRweb.sk – VEGA. Firma je schopná vyhovieť aj požiadavkám na meranie prietoku, tlaku, teploty a vlhkosti v širokej škále prevádzkových médií.

Vegapuls 68 – bezkontaktné meranie hladiny asfaltu

Viskózny, horúci a lepkavý, to sú typické vlastnosti pripraveného asfaltu. Pre meranie výšky hladiny v týchto podmienkach sa uplatní bezkontaktné hladinomery Vegapuls 68. Sú navrhnuté tak, aby kondenzát vznikajúci na anténe neviedol k strate viditeľnosti hladiny média. Meranie je možné realizovať aj cez nepravidelný povrch produktu . Aby mohol hladinomer Vegapuls 68 pracovať pri prevádzkovej teplote cez 200 ° C, je vybavený pripojením na ofukový systém, ktorý chladí antenní systém.

Vegacap 65 – ochrana proti preplneniu

Limitné kapacitné sonda Vegacap 65 slúži ako samostatná ochrana proti preplneniu a ideálne dopĺňa kontinuálne meranie výšky hladiny. Vzhľadom k robustnú konštrukciu lanovej elektródy je tento limitný kapacitný spínač úplne bezúdržbový. Na funkciu prístroja nemajú vplyv kondenzácie, nánosy ani prietok média. Spoľahlivosť spínania je zaručená tým, že spínač Vegacap 65 vyhovuje úrovni bezpečnosti SIL 2 podľa IEC 61508.

Vegaflex 66 – radarové meranie hladiny

Alternatívou k bezkontaktnímu meranie je stále obľúbenejšie reflektometrický radarový princíp, ktorý využíva šírenia elektromagnetického impulzu v telese, ktoré je ponorené do média v nádrži. Reflektometrický hladinomer Vegaflex 66 poskytuje veľmi dobré riešenie pre meranie hladiny tekutého asfaltu a spoľahlivo pracuje pri teplote okolo 250 ° C. Na výsledky meraní nemajú vplyv ani nánosy alebo pena z tekutého bitúmenu , a dokonca ani rušenie vplyvom inštaláciou vnútri zásobníka, napr vykurovacích rúrok.

Vegabar 65 s kovovou membránou
Prevodník tlaku Vegabar 65, inštalovaný na dne nádrže, šetrí priestor a dokonale odoláva nepriaznivým podmienkam v nádrži s bitúmenom. Pena na hladine produktu takisto nemá vplyv na hydrostatický princíp merania. Vegabar 65 s membránou METEC zaisťuje extrémne vysokú presnosť, dokonca aj pri vysokej teplote. Všetky komponenty sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele 1.4435 a zo zliatiny Hastelloy C 276.

Navštívte nás tu www.marweb.sk  pre viac informácii.
MaRweb.sk – Meranie a Regulácia

About mahrlo

MaRweb.sk - Priemyselná meracia a regulačná technika. Snímanie a meranie teploty, výšky hladiny, prietoku, tlaku a vlhkosti.
This entry was posted in Nezaradené. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s