Snímače tlaku a výšky hladiny pre potravinársky priemysel a farmáciu

Snímače tlaku a výšky hladiny pre potravinársky priemysel a farmáciu

TLAK  Snímače relatívneho tlaku
HLADINA  Vibračné meranie hladiny

Spoločnosť „ MaRweb.sk – Meranie a Regulácia “  ponúka široký sortiment kontaktných aj bezkontaktných hladinomerov, limitných hladinových spínačov a snímačov tlaku pre meranie v rôznych odboroch: v chemickom a petrochemickom priemysle, v stavebníctve, vo farmaceutickom priemysle, energetike, hutníctve, papierenskom  aj vodnom hospodárstve. Prístroje vyhovujú tiež veľkým požiadavkám potravinárskeho priemyslu, kde poskytujú spoľahlivé údaje o množstve, výške hladiny a tlaku takmer akéhokoľvek meraného média.

Správne rozhodnutie pri voľbe snímača tlaku je veľmi dôležité pre nevyhnutnú činnosť mnohých technických zariadení a na riadenie priebehu technologických procesov. Ak je nutné merať veľký tlak, podtlak a alebo pretlak až 100 MPa pri teplotách až +400 ° C alebo rozdiel tlakov pre meranie výšky hladiny alebo prietoku, sú k dispozícii snímače tlaku Vegabar a Vegadif. Tieto snímače vychádzajú z modulárneho konceptu plics. Plics je koncepcia snímačov, ktorá zjednocuje prístroje pracujúce na rôznych fyzikálnych princípoch, určené na meranie výšky hladiny a tlaku, popr. plnia funkciu hladinových spínačov. Technická konštrukcia je založená na univerzálne modulárne koncepciu a prácu so snímačmi výrazne uľahčuje jednotné ovládanie a nastavovanie ich parametrov. Snímače sa skladajú z unifikovaných komponentov, ako sú elektronické moduly, puzdra snímačov, konštrukčné pripojenie k technologickému zariadení aj jednotný displej Plicscom. Vďaka tomuto konceptu sú znížené požiadavky na skladové zásoby náhradných dielov a komponentov pre výrobu a tiež sa skracujú dodacie termíny. Systém Plics umožňuje zvoliť pre každú meranú úlohu individuálny variant snímača. Preto prístroje značky VEGA vyhovujú technickým a fyzikálnym požiadavkám všetkých priemyselných odvetví.

Snímače tlaku Vegabar

Kompaktné snímače tlaku Vegabar tvoria ucelenú radu prístrojov vhodných pre meranie výšky hladiny v otvorených zásobníkoch aj pre bežné meranie prevádzkových tlakov. Dodávajú sa s rôznymi variantmi procesných pripojenia podľa požiadaviek zákazníka. Výstupom je analógový signál s digitálnou komunikáciou HART. Je možné dodať aj snímače s výstupom pre priemyselné zbernicové systémy Profibus-PA alebo Foundation Fieldbus. Sú vhodné pre použitie v rôznych odvetviach: k dispozícii sú verzie do prostredia so zvýšenými požiadavkami na hygienu (potravinárstvo, farmaceutická výroba), s veľkou odolnosťou (chémia, petrochémia) alebo bežné prevedenie pre technologické zariadenia bez špeciálnych požiadaviek. Snímače možno zaobstarať aj vo variante určené do prostredia s nebezpečenstvom výbuchu. Pre potravinársky a farmaceutický priemysel sú určené prístroje z nehrdzavejúcej ocele a s krytím IP68 . V týchto prevádzkach sú požadované snímače tlaku s čelným prevedením meracej membrány, ktoré uľahčuje ich čistenie metódou CIP. Snímače tlaku Vegabar možno použiť aj v úlohách,kde je požadovaná úroveň funkčnej bezpečnosti SIL 2 alebo SIL 3.

Prednosťou popisovaných snímačov je použitie špeciálnych keramických kapacitných senzorov tlaku patentovaných spoločnosťou VEGA. Keramická meracie bunka umožňuje konštruovať robustný a chemicky veľmi odolné senzory tlaku s preťažiteľnosťou  až 150 násobku maximálneho tlaku meracieho rozsahu. Vzhľadom na použitie špeciálnej keramiky s drsnosťou povrchu 0,5 mikrometrov sú tieto snímače vhodné pre potravinárstvo a farmaceutickú výrobu. Na meranie médií o teplote až +200 ° C a s veľkými požiadavkami na chemickú a mechanickú odolnosť sú určené snímače s integrovanou oddeľovacie membránou zo zliatiny Hastelloy a s unikátnym systémom teplotnej kompenzácie.

Príklad použitia: výroba alkoholických nápojov

Pri výrobe značkových destilátov, liehovín a likérov sa miešajú rôzne druhy ovocných destilátov, konzumného liehu a prísad, aby bolo dosiahnuté požadovaného zloženia, chuti a farby výsledného produktu. Suroviny používané na výrobu liehovín sú skladované v oddelených nádržiach, z ktorých sú čerpané tlakom približne 140 kPa priamo do príslušnej miešacej nádrže. Vzhľadom k veľkému obsahu alkoholu je oblasť skladovania a výroby liehovín klasifikovaná podľa smernice ATEX ako prostredie s nebezpečenstvom výbuchu Ex zóna 1. Tanky s liehovinami majú objem 1,2 m3 a viac. Objem kvapaliny v tanku sa meria pomocou sledovania polohy hladiny s rozsahom merania minimálne 1,5 m k tomu sú vhodné radarové snímače Vegapuls alebo snímače hydrostatického tlaku Vegabar 54 namontované na dne tanku. Prevodník umiestnený oddelene od senzora uľahčuje nastavenie a vizualizáciu merané hodnoty.

Skladovacie nádoby je nutné chrániť proti preplneniu. Preto je do veka tanku nainštalovaný limitný vibračný hladinový spínač Vegaswing 63 . Vibračné spínače sú absolútne bez údržbové a spínací bod nie je nijako ovplyvňovaný vlastnosťami rôznych druhov destilátov a liehovín v tanku.

Ďalej je nutné merať tlak v potrubí, ktorým sa kvapaliny dopravujú do miešačky a skladovacích tankov. K tomu sa používa napr snímač tlaku Vegabar 53. Tento typ snímača sa dodáva s rôznymi variantmi pripojenie k potrubiu a vyznačuje sa veľkou preťažiteľnosťou a odolnosťou proti podtlaku. Snímačom tohto typu preto nevadí pretlakové ani podtlakové rázy v potrubí.

Hladinomery a snímače tlaku značky Vega dodáva spoločnosť MaRweb.sk – Meranie a Regulácia, v najrôznejších verziách pre široký rozsah použitia. Všetky dodávané prístroje vyhovujú príslušným slovenským i európskym normám a ich spoľahlivosť je overená dlhoročným prevádzkou u nás i v zahraničí.

Viac info a cenu nájdete tu: www.marweb.sk

About mahrlo

MaRweb.sk - Priemyselná meracia a regulačná technika. Snímanie a meranie teploty, výšky hladiny, prietoku, tlaku a vlhkosti.
This entry was posted in Nezaradené and tagged . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s